حدیث

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

خبرنامه دیزج خلیل

:

SCLogin

خبر تصادفی

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور

 

 

پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور صبح روز سه‌شنبه 25 آذر با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
در این مراسم مظفر شریفی دبیر پانزدهمین جشنواره گفت:در هفته پژوهش 15 نفر از پژوهشگران، همچنین از یک قطب علمی، دو نشریه علمی و سه انجمن علمی تقدیر به عمل می‌آید.

شریفی درباره شیوه انتخاب برگزیدگان اظهار کرد: در این مرحله ابتدا دانشگاه‌ها بررسی‌های لازم را روی گزینه‌های بر‌تر انجام دادند و سپس اسامی ارسال‌شده از دانشگاه‌ها در کمیته‌های داوری وزارت علوم در شش حوزه علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی مهندسی، دامپزشکی و هنر توسط 60 داور در طول 10 روز داوری شد که در ‌‌نهایت 21 برگزیده انتخاب شدند.

دبیر پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران وفناوران بر‌تر با تاکید بر تحقق سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی گفت: عوامل متعددی باعث شده است که در سال‌های گذشته سهم پژوهش به طور کامل تحقق نیابد و عامل اصلی این است که باور همگانی در سطح کلان مدیریتی کشور در این زمینه وجود ندارد و پژوهش به عنوان ضرورت و موتور پیشران توسعه اقتصادی کشور به شمار نیامده است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که ما در برنامه ریزی در سطح وزارت علوم، آموزش عالی وحتی دولت برای پژوهش کوتاهی کردیم و نتوانسته‌ایم به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که به سهم تعیین شده برای پژوهش دست یابیم.

به گفته شریفی، باید توانمندی‌های پژوهشی حتی در مدیران و مسئولان دولتی نیز تقویت شود و از سوی دیگر جامعه علمی ما باید بیش از گذشته به دنبال مطالبات پژوهشی باشد تا ذهن مردم درگیر شود ؛وقتی این مطالبه ایجاد می‌شود چاره اندیشی پیش می‌آید که نتیجه‌ای جز برنامه‌ریزی بخشی و کلان نخواهد داشت.

 

در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و برخی از روسای دانشگاه‌ها حضور دارند.

 

 

 

سایت روستا چگونه بود؟

عالی - 49.3%
خیلی خوب - 20.3%
خوب - 7.2%
متوسط - 7.2%
ضعیف - 15.9%

Total votes: 69
Published Date Hits: 2856
Print

ساختمان امور خیریه محله دیزه که در 120 متری مسجد جامع دیزه در کنار خیابان اصلی ساخته می شوداز 13 سال پیش در زمین اهدایی وراث شادروان حاج محمد آهنگر به مساحت 3000 متر مربع با زیر بنای 800 متر مربع شروع شده است این ساختمان باقیات الصالحات وعام المنفعه در3/طبقه با اسکلت بتنی با هزینه 600.000.000 تومان با کمک  های مردمی بتن ریزی شده است وحال برای سرعت بخشیدن به عملیات اجرای وتکمیل این پروژه عمومی برادران خیروبزگوار (حاج اسماعیل آغازی وحاج یونس آغازی) به میدان آمده ودر تلاش هستند در کمترین زمان ممکن با صرف هزینه نزدیک به سه میلیاد تومان این مجتمع را آماده بهره برداری عموم کنند  متوالیان امر در نظر دارند بعد از تکمیل از این ساختمان به صورت شبانه روز وبا تمام ظرفیت برای اشتغالزای وانجام خدمات درمانی وبرگزاری مراسم عروسی و... مورد استفاده قرار گیرد .

شما اجازه ارسال نظر را ندارید

Thursday, 25 February 2021
logo-samandehi