خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

خبر تصادفی

دکتر اکبری - معاون ورزش

معاون وزارت ورزش و جوانان:

۹ ميليون و ۸۱ هزار جوان در سن ازدواج قرار دارند

 

 

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از وجود 9ميليون و 81هزار جوان در سن ازدواج بر اساس نتايج سرشماري سال 90خبر داد وبا تاکيد براينکه اولويت کاري براي اين جوانان تامين شغل ،مسکن و ازدواج است برلزوم همکاري دستگاه هاي عضوشوراي عالي جوانان براي رفع مشکلات جوانان در سن ازدواج تاکيد کرد.به گزارش خراسان محمد صادق اکبري روز گذشته در نشست خبري با رسانه ها با اشاره به جوان بودن 31.53درصد از جمعيت 75ميليون و 149هزار نفري کل کشور گفت:در حال حاضر 23ميليون و 694هزار و 194نفر از جمعيت کشور جوان هستند که 38.33درصد ازاين تعداد بين 25تا 29سال سن دارند و در سن ازدواج قرار دارند. برهمين اساس لازم است دستگاه هاي مسئول در زمينه تأمين شغل و مسکن جوانان به وظايف خود عمل کنند تا ازدواج جوانان سرعت بيشتري به خود بگيرد.وي با اشاره به 15تا 19ساله بودن 25.87درصد از جمعيت کشور و 20تا 24ساله بودن 35.8درصد از جمعيت جوان کشور بر لزوم برنامه ريزي براي آينده اين جوانان طي 5سال آينده تاکيد کرد و افزود: آمارهاي مقايسه اي بين نتايج سرشماري سال 85با سرشماري سال 90نشان از کاهش حدود ۴درصدي جمعيت جوان کشور دارد.

 

احياي سازمان ملي جوانان نياز به مصوبه دارد

اين مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خراسان درباره زمان اجراي دستور رئيس جمهور براي احياي مجدد سازمان ملي جوانان به دليل عملکرد ضعيف وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان گفت: حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان تا زمان تصميم گيري قطعي و تدوين ساز و کار قانوني براي احياي سازمان ملي جوانان وزارت ورزش و جوانان با همان رويکردهاي قبلي به فعاليت هاي خود ادامه مي دهد و دستور رئيس جمهور نه به معناي احياي سازمان ملي جوانان بلکه براي بررسي شرايط و تصميم گيري در اين باره بوده است.وي خاطرنشان کرد: موضوع احياي سازمان ملي جوانان به جلسه مشترک رئيس جمهور با تعدادي از جوانان کشور بر مي گردد که جوانان حاضر در آن جلسه از رئيس جمهور خواستند تا سازمان ملي جوانان احيا شود و سازمان ملي جوانان به شرايط قبل بازگردد.در آن جلسه نيز رئيس جمهور دستور پيگيري اين موضوع را به رحيمي معاون اول خود داد تا پس از بررسي در صورت لزوم لايحه احياي سازمان ملي جوانان تدوين شود. با اين حال احياي سازمان ملي جوانان به مصوبه مجلس نياز دارد و بايد ساز و کار قانوني آن شکل بگيرد.اکبري تاکيد کرد: فعاليت هاي حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان تا زمان شکل نگرفتن ساز و کارهاي قانوني به قوت خود باقي خواهد بود.

 

برگزاري جلسه براي ازسرگيري پرداخت وام ازدواج

وي در پاسخ به سوال ديگر خراسان درباره مشکلات به وجود آمده براي پرداخت وام ازدواج جوانان نيز گفت: مديرکل دفتر هماهنگي و ساماندهي امور جوانان روز گذشته جلسه مشترکي با مسئولان بانک مرکزي داشته است که اميدواريم با همکاري مسئولان بانک مرکزي و شوراي پول و اعتبار، اعتبارات لازم براي ازسرگيري پرداخت وام ازدواج تامين شود. وي افزود : پرداخت وام ازدواج به زودي آغاز مي شود.

 

قانون تسهيل همچنان گرفتار جلسات کارشناسي

اکبري در پاسخ به سوال ديگر خراسان درباره علت تدوين نشدن آيين نامه اجرايي قانون تسهيل ازدواج جوانان که در مجلس هفتم تصويب شد و اقدامات انجام شده براي اصلاح آيين نامه تشکيل صندوق مهر امام رضا(ع) و تبديل اين صندوق به صندوق اندوخته ازدواج جوانان گفت: تاکنون جلسات مشترکي با مرکز امور زنان و خانواده رياست جمهوري و کميسيون اجتماعي مجلس براي اصلاح قانون تشکيل صندوق مهر امام رضا(ع) و تشکيل صندوق اندوخته ازدواج جوانان صورت گرفته است و اميدواريم در آينده‌اي نزديک اصلاحات قانوني لازم انجام شود.

 

سايت هاي همسريابي مجوز ندارد

معاون ساماندهي امور جوانان در پاسخ به سوالي درباره فعاليت سايت هاي همسريابي و مراکز مشاوره ازدواج فاقد مجوز نيز گفت: وزارت ورزش و جوانان تاکنون هيچ مجوزي براي سايت هاي همسريابي صادر نکرده است وصدور مجوز فعاليت از سوي وزارت ورزش و جوانان به ساز و کار قانوني نياز دارد که بايد پس از تصويب آيين نامه توسط دولت در مهر ماه، توسط معاونت فرهنگي تدوين شود. وي از برگزاري جلسات مشترک مسئولان حوزه فرهنگي وزارت ورزش و جوانان با پليس فتا به منظور جلوگيري از ادامه فعاليت سايت هاي همسريابي خبرداد و گفت: از اين پس پليس فتا نظارت بيشتري برفعاليت اين گونه سايت ها خواهد داشت.

 

سند راهبردي وزارت ورزش و جوانان تدوين شد

وي در ادامه از تدوين سند راهبردي وزارت ورزش و جوانان با 12راهبرد خبر داد و گفت: 5راهبرد از اين سند مختص جوانان است. وي در تشريح اين 5راهبرد گفت:ساماندهي امور جوانان از طريق سياستگذاري هاي کلان ،ساماندهي اوقات فراغت،تعالي بخشي و هويت بخشي به جوانان و تلاش براي تحکيم خانواده و رواج ازدواج هاي آسان، به هنگام و با دوام از جمله راهبردهاي تعيين شده است.وي از اختصاص بودجه هاي عملياتي ويژه فعاليت هاي جوانان در 11دستگاه اجرايي کشور در لايحه بودجه سال 92خبر داد و گفت:اين اتفاق براي اولين بار رخ داده است.اکبري درادامه و در تشريح اقدامات انجام شده براي اجراي ماده 41 قانون برنامه پنجم توسعه از تدوين لايحه ساماندهي تکاليف و وظايف دستگاه هاي درگير با مسائل جوانان خبر داد و گفت: لايحه مذکور در وزارت ورزش و جوانان تدوين وبراي تصويب نهايي به هيئت دولت ارسال شده است.


ورود به سایت

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 2050
Print


شما اجازه ارسال نظر را ندارید

logo-samandehi