خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

خبر تصادفی

آقاي دكتر يدالله يميني

آقاي يدالله يميني در ارديبهشت ماه سال 1347 هجري شمسي در روستاي ديزج خليل از توابع شهرستان شبستر در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشودند. پدر ایشان مرحوم عباسعلی یمینی فرزند اسدالله (متوفی 1385 هـ .ش ) و مادرشان ربابه عطائیان دیزجی فرزند محمد علی متوفی ( 1386هـ ش ). دوران تحصيلات ابتدايي خود را در دبستان مینو ودوره راهنمايي و دبيرستان را در مدرسه رضا خورشيدی ديزج خليل به پايان رسانيد.

 به سال 1365 در رشته شيمي محض دانشگاه مازندران پذيرفته و در سال 1369 با كسب رتبه اول از دانشگاه فارغ التحصيل شد. در همان سال رتبه اول اولين المپياد سراسري دانشجويان شيمي رانیز در مرحله مقدماتي كسب نمود.

 در سال 1369 با كسب رتبه دوم در كنكور سراسري شيمي در دانشگاه تربيت مدرس پذيرفته شده و در سال 1372 با كسب رتبه اول در رشته شيمي فارغ التحصيل شد. حاصل كار ايشان در اين دوره كه با راهنمايي دكتر مهدي اشرف خراساني صورت گرفت منجر به انتشار 4 مقاله در مجلات معتبر جهاني شد.

در سال 1372 با كسب رتبه اول در آزمون ورودي دكتري شيمي دانشگاه تربيت مدرس در اين دوره مشغول به تحصيل شد. در سال 1373 با خانم محبوبه عطائیان دیزجی فرزند آقای محمد مهدی عطائیان دیزجی ازدواج نمود و حاصل این ازدواج دو دختر بنام های لیلا و ثنا است. همسریشان نیز هم پس از دواج در دوره کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تحصیلات خود را به پایان رسانید آقای یمینی در تير ماه سال 1376 با كسب عنوان دانشجوي ممتاز دانشگاه تربيت مدرس فارغ التحصيل شد. حاصل فعا ليتهاي پژوهشي ايشان در دوره دكتري كه به راهنمايي دكتر شمسي پور صورت گرفت منجر به انتشار 14 مقاله علمي در مجلات معتبر جهاني شد.

 از تيرماه سال1376 تا بهمن همان سال  با دانشگاه شهيد بهشتي همكاري نمود. وپس از آن بنا به درخواست رئيس وقت بخش شيمي  و تاييد ساير اعضاي بخش به دانشگاه تربيت مدرس منتقل شد و با درجه استادياري مشغول به فعاليت شدند.

 در فروردين ماه سال 1381 به درجه دانشياري و در فروردين ماه سال 1385 در سن 38 سالگی به درجه استادی (پرفسوری) نايل شد حاصل فعاليتهاي ايشان در مدت مزبور به صورت ذيل مي باشد:

 

 1. انتشار 110 مقاله علمي در مجلات معتبر بين المللي.

 2. ارايه 140 مقاله  بصورت پوستر يا سخنراني در مجامع علمي داخلي و خارجی.

 3. ترجمه و انتشار یک جلد کتاب در زمینه کروماتوگرافی مایع با کارائی بالا.

 4. ارائه تعدادی روشهای استخراج جدید که در مجلات علمی بین المللی بنام گروه تحقیقاتی ایشان به ثبت رسیده است.

 5. تدريس 6 عنوان درس در مقاطع دكتری، كارشناسي ارشد و کارشناسی  در دانشگاههای شهید بهشتی، صنعتی شریف و تربیت مدرس.

 6. راهنمايي 32 پايان نامه كارشناسي ارشد.

 7. راهنمايي پنج رساله دكتری.

 8. كسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تربيت مدرس طی سالهاي 78 تا 86.

 9. كسب عنوان استاد نمونه دانشگاه تربيت مدرس در سال 1383.

 10. انجام پنج پروژه  صنايع از طريق دفتر پژوهشهاي كاربردی.

 11.  همكاري با جهاد دانشگاهی دانشگاههای مازندران و صنعتی شریف برای انجام پروژه های مختلف (1365 لغایت 1372).

 12. همکاری با سازمان انرژی اتمی ایران و انجام پروژه های ارزشمند در آنجا (1373 لغایت 1379).

 13. مشاورت مرکز تحقیقات راه آهن (1383).

 14. معاونت بخش شیمی در سالهای 1377 و 1378.

 15.  ریاست بخش شيمي دانشگاه تربيت مدرس در سالهای 79 و 80.

 16. مشاور صنایع دارویی جابربن حیان (ادامه دارد).

 17. مشاور تعداد زیادی از صنايع شیمیایی.

 از مهرماه 1384 تا اردیبهشت 1385 به مدت 7ماه به همراه خانواده در دانشگاه لوند سوئد (یکی از معتبر ترین دانشگاهای دنیا) مشغول کارهای تحقیقاتی شد و کارهای ارزشمندی در جهت تشخیص و اندازه گیری داروهای دوپینگی مصرفی  ورزشکاران انجام داد. با وجود پیشنهاد مالی مناسب جهت ادامه اقامت ایشان در آن کشور بدلیل علاقه فراوان به وطن اسلامیمان ایران و نیز بیماری پدر مجبور به بازگشت به کشور شد دانشگاه لوند به پاس کارهای علمی ایشان یكدستگاه {کروماتوگرافی مایع}به{{ قیمت 60 میلیون تومان}} هدیه نمودند که در حال حاضر در آزمایشگاه تحقیقاتیشان نصب شده و در حال خدمت رسانی به پژوهشگران کشور میباشد. او به زادگاه خویش و اهالی آن عشق می ورزد و همواره مشوق جوانانی است که قدم در راه تحصیل علم و دانش می گذارند. همه ساله تعدادی زیادی از جوانان دیزج خلیل در انتخاب رشته از مشاورت ایشان بهره مند می شوند. همچنین در جهت یافتن موقعیتهای کاری مناسب جوانان دیزج خلیل را یاری می دهند. تاکنون سه نفر از جوانان برومند دیزج خلیل (میر مهدی زاهدی، مهدی اسرافیلی دیزجی، علی اسرافیلی دیزجی) که دو نفر اول در مقاطع دکتری دانشگاههای رازی کرمانشاه و تربیت مدرس و نفر سوم در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس  فارغ التحصیل شده اند، از مشاوره و راهنمایی ایشان بهره مند شده اند. همچنین با اهالی دیزج خلیل که صاحب کارخانجات  صنایع غذایی یا تولید مواد شیمیایی هستند ارتباط نزدیکی دارد.  

ایشان جهت ارائه مشاوره به همشهریان علاقمند جهت تحصیل در دوره های مختلف دانشگاهی و نیز صاحبان صنایع شیمیای آمادگی خود را اعلام نموده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت شخصی  ایشان به آدرس http://www.modares.ac.ir/sci/YYamini مراجعه نمایند.

ایشان تمام موفقیتهای خود را مرهون موهبات خداوندی و زحمات پدر، مادر (مرحومشان) و سایر اعضای خانواده (همسر، فرزندان، برادر و خواهران) و معلمان و اساتید خود می داند. همچنین تمام افتخارات خود را به اهالی زحمتکش روستای دیزج خلیل بویژه افراد خیر روستا و تمام معلمین و دبیرانی تقدیم می کند که همواره مثل پدری مهربان از هیچ تلاش و کوششی در راه تعلیم و تربیت فروگذاری ننمودند.

از خداوند متعال خواهانیم که توفیق تربیت فرزندانی شایسته همچون ایشان برای {اهالی دیزج خلیل }عطا فرماید  تا درجهت اعتلای میهن اسلامیمان بخصوص زادگاه عزیزمان صادقانه تلاش نماییم .

 


ورود به سایت

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 1994
Print

صندوق قرض الحسنه دیزج خلیل به نام (انصار المومنین ) در پاییز 1365 خورشیدی با همت و پشتکار جوانان و معلمین بومی و سایر نیکو کاران  و پاک اندیشان در جنب مسجد خلیل لو  بنیان گذارده شد

و در مرحله اول 16نفر عضو داشت که 7 نفر هیأت مدیره انتخاب گردید . صندوق در اوایل تاسیس 000/000/3 ریال سرمایه داشت و بعد از ده سال دارای 700 عضو و در حدود 000/000/100ریال سرمایه شد و اکنون با سرمایه ای بالغ بر 000/000/000/1(صد میلیون تومان) برای مردم دیزج خلیل خدمات ارائه می کنند.

کارمندان افتخاری این صندوق آقایان حسین زنده دل ، بلال دهقان ،عباسعلی دهقان، علی جهاندوست ، عباسعلی طربخواه ،محمد آل طه، فخرالدین فرقانی ،رضا کرمزاده ،محمد جاوید ، مسولیت امور ارباب رجوع را بر عهده داشته ودارند و مشکلات اقتصادی اعضا در اسرع وقت مرتفع می سازند ، چنانچه اگر کسی بر عروسی یا تدفین عزیز خویش نیاز به پول داشته باشد، مسئولین وظیفه شناس و فداکار در تمام روز ، صندوق قرض الحسنه را باز و کمک مادی لازم را در اختیار متقاضی قرار می دهند .


شما اجازه ارسال نظر را ندارید

logo-samandehi