• vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

خبر تصادفی

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور

 

 

پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور صبح روز سه‌شنبه 25 آذر با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
در این مراسم مظفر شریفی دبیر پانزدهمین جشنواره گفت:در هفته پژوهش 15 نفر از پژوهشگران، همچنین از یک قطب علمی، دو نشریه علمی و سه انجمن علمی تقدیر به عمل می‌آید.

شریفی درباره شیوه انتخاب برگزیدگان اظهار کرد: در این مرحله ابتدا دانشگاه‌ها بررسی‌های لازم را روی گزینه‌های بر‌تر انجام دادند و سپس اسامی ارسال‌شده از دانشگاه‌ها در کمیته‌های داوری وزارت علوم در شش حوزه علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی مهندسی، دامپزشکی و هنر توسط 60 داور در طول 10 روز داوری شد که در ‌‌نهایت 21 برگزیده انتخاب شدند.

دبیر پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران وفناوران بر‌تر با تاکید بر تحقق سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی گفت: عوامل متعددی باعث شده است که در سال‌های گذشته سهم پژوهش به طور کامل تحقق نیابد و عامل اصلی این است که باور همگانی در سطح کلان مدیریتی کشور در این زمینه وجود ندارد و پژوهش به عنوان ضرورت و موتور پیشران توسعه اقتصادی کشور به شمار نیامده است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که ما در برنامه ریزی در سطح وزارت علوم، آموزش عالی وحتی دولت برای پژوهش کوتاهی کردیم و نتوانسته‌ایم به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که به سهم تعیین شده برای پژوهش دست یابیم.

به گفته شریفی، باید توانمندی‌های پژوهشی حتی در مدیران و مسئولان دولتی نیز تقویت شود و از سوی دیگر جامعه علمی ما باید بیش از گذشته به دنبال مطالبات پژوهشی باشد تا ذهن مردم درگیر شود ؛وقتی این مطالبه ایجاد می‌شود چاره اندیشی پیش می‌آید که نتیجه‌ای جز برنامه‌ریزی بخشی و کلان نخواهد داشت.

 

در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و برخی از روسای دانشگاه‌ها حضور دارند.

 

 

 

ورود به سایت

Sunday, 24 February 2019

پروانه انتشار پایگاه خبری دیزج خلیل

You are here:   صفحه اصلی
logo-samandehi