• vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box
 • vtem news box

خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

خبر تصادفی

آقاي علي اكبرشفيع زاده ديزجي

 
 

كتاب ((مديريت سرمايه هاي فكري )) به همت وپشتكارمحقق عزيز جناب آقاي علي اكبرشفيع زاده ديزجي تاليف وبراي استفاده عموم چاپ شده ، مجموعه اي باارزشي است براي افرادي كه دركنار سرمايه هاي مادي به سرمايه هاي فكري نيروهاي انساني اهميت قائل بود>>>.......

ورود به سایت

مقاله ها

نوشته شده توسط محمد حسین افتخاری دسته: نکته ها
نمایش از 20 آبان 1396 بازدید: 3646
پرینت

ماه محرم بویژه روز حماسی عاشورا نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می رود. طلاب و روحانیون باید از فضای معنوی بالای این ماه خون و قیام برای پیشبرد اهداف مقدس اسلام و تشیع استفاده کامل را ببرند .برای استفاده هر چه بیشتر از این ماه ابتدا باید محرم و امام حسین را به درستی شناخت. آسمونی در این مقاله دیدگاه امام خمینی در مورد ماه محرم و صفر را برای شما عزیزان منتشر می کند.

ماه محرم و صفر از دیدگاه امام خمینی

برای شناخت بهتر از این ماه عظیم و امام حسین علیه السلام و قیام کربلا و پی بردن به هدف آن امام مظلوم شهید از قیام ، باید به سراغ اسلام شناسان برویم .کسانی که عمر خود را با اسلام و مکتب اهل البیت علیهم السلام سر کرده اند .

امام خمینی عالمی وارسته و فقیهی زاهد بودند که در زمان خود بیش از سایر علمای شیعه توانست به حقیقت قیام کربلا پی ببرند و با توجه به این شناخت عمیق و صحیح بود که ایشان توانستند قیام کنند و بساط ظلم را بر چینند.

جملات زیر از امام خمینی (ره) است درباره محرم و صفر و امام حسین علیه السلام و قیام کربلا :

 1. محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام کرده ، و به اثبات رسانده است که در طول تاریخ ، همیشه حق بر باطل پیروز شده است.
 2. محرم ماهی است که به وسیله سید مجاهدان و مظلومان اسلام زنده شده ، و از توطئه عناصر فاسد و رژیم بنی امیه، که اسلام را تا لب پرتگاه برده بودند ، رهایی بخشید.
 3. این خون سید الشهدا است که خونهای همه ملت های اسلامی را به جوش می آورد .
 4. ماه محرم برای مذهب تشیّع ماهی است که پیروزی، در متن فداکاری و خون به دست آمده است.
 5. محرم ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خداست، که با قیام خود در مقابل طاغوت، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد، و راه فنای ظالم و شکستن ستمکار را به فدایی دادن و فدایی شدن دانست. واین خود سرلوحه تعلیمات اسلام است برای ملتها تا آخر دهر.
 6. با حلول ماه محرم، ماه حماسه و شجاعت و فداکاری آغاز شد.ماهی که خون بر شمشیر پیروز شد.ماهی که قدرت حق، باطل را تا ابد محکوم و ‍ « داغ باطله » بر جبهه ستمکاران و حکومتهای شیطانی زد. ماهی که به نسل ها در طول تاریخ ، راه پیروزی بر سر نیزه را آموخت.ماهی که شکست ابر قدرتها را در مقابل کلمه حق، به ثبت رساند.ماهی که امام مسلمین ، راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را به ما آموخت.
 7. سید الشهدا را کشتند، اسلام ترقی اش بیشتر شد.
 8. سیدالشهدا _سلام الله علیه_ با همه اصحاب و عشیره اش قتل عام شدند،لکن مکتبشان را جلو بردند.
 9. شهادت حضرت سیدالشهدا مکتب را زنده کرد .
 10. زنده نگه داشتن عاشورا ، یک مسأله بسیار مهم سیاسی _ عبادی است.
 11. انقلاب اسلامی ایران ، پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.
 12. کربلا کاخ ستمگری را با خون در هم کوبید ، و کربلای ما کاخ سلطنت شیطانی را فرو ریخت.
 13. کربلا را زنده نگه دارید و نام مبارک حضرت سید الشهدا را زنده نگه دارید ، که با زنده بودن او اسلام زنده نگه داشته می شود.
 14. مسأله کربلا ، که خودش در رأس مسائل سیاسی هست ، باید زنده بماند.
 15. ملت بزرگ ما باید خاطره عاشورا را، با موازین اسلامی ، هر چه شکوهمندتر حفظ نماید.
 16. این محرم را زنده نگه دارید؛ ما هر چه داریم از این محرم است.
 17. عاشورا روز عزای عمومی ملت مظلوم است ، روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان است.
 18. تمام این وحدت کلمه ای که مبدأ پیروزی ما شد ، به خاطر این مجالس عزا و این مجالس سوگواری و این مجالس تبلیغ و ترویج اسلام است.
 19. مجالس بزرگداشت سید مظلومان و سرور آزادگان ، که مجالس غلبه سپاه عقل بر جهل،و عدل بر ظلم، وامانت بر خیانت، و حکومت اسلامی بر حکومت طاغوت است ، هر چه با شکوه تر و فشرده تر بر پا شود ، و بیرق های خونین عاشورا به علامت حلول روز انتقام مظلوم و ظالم ، هر چه بیشتر افراشته شود.
 20. ماه محرم ماهی است که مردم آماده اند برای شنیدن مطالب حق.
 21. گریه کردن بر عزای امام حسین ، زنده نگه داشتن نهضت ، و زنده نگه داشتن همین معنا که یک جمعیت کمی در مقابل یک امپراطوری بزرگ ایستاد ، دستور است.
 22. باید سینه زدن هم محتوا داشته باشد.

و در پایان این جمله معروف و پر معنا و مفهوم امام خمینی در مورد ماه محرم و صفر را عنوان می کنیم:

محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

 

شما اجازه ارسال نظر را ندارید

یکشنبه, 27 مرداد 1398

پروانه انتشار پایگاه خبری دیزج خلیل

شما اینجا هستید:   صفحه اصلی
logo-samandehi