• vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

خبر تصادفی

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور

 

 

پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور صبح روز سه‌شنبه 25 آذر با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.
در این مراسم مظفر شریفی دبیر پانزدهمین جشنواره گفت:در هفته پژوهش 15 نفر از پژوهشگران، همچنین از یک قطب علمی، دو نشریه علمی و سه انجمن علمی تقدیر به عمل می‌آید.

شریفی درباره شیوه انتخاب برگزیدگان اظهار کرد: در این مرحله ابتدا دانشگاه‌ها بررسی‌های لازم را روی گزینه‌های بر‌تر انجام دادند و سپس اسامی ارسال‌شده از دانشگاه‌ها در کمیته‌های داوری وزارت علوم در شش حوزه علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی مهندسی، دامپزشکی و هنر توسط 60 داور در طول 10 روز داوری شد که در ‌‌نهایت 21 برگزیده انتخاب شدند.

دبیر پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران وفناوران بر‌تر با تاکید بر تحقق سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی گفت: عوامل متعددی باعث شده است که در سال‌های گذشته سهم پژوهش به طور کامل تحقق نیابد و عامل اصلی این است که باور همگانی در سطح کلان مدیریتی کشور در این زمینه وجود ندارد و پژوهش به عنوان ضرورت و موتور پیشران توسعه اقتصادی کشور به شمار نیامده است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که ما در برنامه ریزی در سطح وزارت علوم، آموزش عالی وحتی دولت برای پژوهش کوتاهی کردیم و نتوانسته‌ایم به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که به سهم تعیین شده برای پژوهش دست یابیم.

به گفته شریفی، باید توانمندی‌های پژوهشی حتی در مدیران و مسئولان دولتی نیز تقویت شود و از سوی دیگر جامعه علمی ما باید بیش از گذشته به دنبال مطالبات پژوهشی باشد تا ذهن مردم درگیر شود ؛وقتی این مطالبه ایجاد می‌شود چاره اندیشی پیش می‌آید که نتیجه‌ای جز برنامه‌ریزی بخشی و کلان نخواهد داشت.

 

در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و برخی از روسای دانشگاه‌ها حضور دارند.

 

 

 

ورود به سایت

بازار محلی

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 4433
Print

 

انجمن خیریه دیزج خلیل علیا

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 4663
Print

در سايه تائيدات  خداوند  متعال  و توجه ائمه اطهار (ع)  زمين انجمن خيريه  ديزج خليل عليا به مساحت     ( 4/385 )      متر مربع  در تاريخ  2/12/1365 در تهران با نظر كليه اعضاء خريداري و بناي ساختمان با هزينه مرحوم حاج يدالله مالكي كه توسط فرزند ايشان آقاي حاج عبدالله مالكي پرداخت شد احداث وبه سال 1368 به انجمن خيريه اهدا گرديد و طرح توسعه و بازسازي كلي ساختمان در تاريخ  16/3/1383با مشاركت وهمت كليه اعضاء انجام ودر تاريخ 21/10/ 1384 مصادف با عيد سعيد قربان بهره برداري از سه سالن مجهز به تمام امكانات رفاهي آغاز و در اختيار همشهريان محترم قرار گرفته

 

Register to read more...
 

گرمابه میرل لو

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 2568
Print

این محله در دوران قاجاریه فاقد گرمابه بود واهالی برای استحمام به به محله خلیل لوی بالا و یا دیزه می رفتند تا اینکه در سال 1304 ش. یکی از روحانیون محل به نام حاج میرزا محمد باقر خلیلی جهت احداث گرمابه به محله مذکدور از آیت الله میرزا صادق مجتهد تبریزی اجازه ساخت گرفته و با همیاری اهالی محل یکباب گرمابه زیر زمینی گنبد دار احداث گردید وتا سالهای اخیر نیز دایر بود ولی اکنون متروک و بلااستفاده می باشد .

Register to read more...
 

شرکت تعاونی

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 3130
Print

فروشگاه مصرفی شرکت تعاونی روستایی دیزج خلیل وابسته به شهرستان شبستر در سال 1352 خورشیدی در محل ساختمان موتور برق سابق واقع در محله دیزه تاسیس گردیده است

 

گرمابه غیبلو

Written by محمد حسین افتخاری Category: امکانات روستا
Published Date Hits: 2464
Print

این محله نیز تا چند دهه اخیر فاقد گرمابه بود و اهالی برای استحمام به محله دیزه می رفتند تا اینکه چند سال پیش با همیاری و همت اهالی غیورغیبلو یک باب گرمابه کوچک و آبرومند به شکل سقف مسطح ساخته شد که دارای یک باب نمره جداگانه و برق سراسری می باشد وآب مصرفی اش از قنات قیزیل کهریز تأمین میگردد .

 

Page 1 of 4

<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>
Sunday, 24 February 2019

پروانه انتشار پایگاه خبری دیزج خلیل

You are here:   صفحه اصلیامکانات روستا
logo-samandehi