• vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box
  • vtem news box

خبرنامه دیزج خلیل

:

حدیث

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

خبر تصادفی

لعلی نژاد - احداث استخر 22000 مترمکعبی

آقای ابراهیم  لعلی نژاد به منظور استفاده بهینه از آب ها وذخیره سازی آبهای جاری دامنه میشو که در غیر فصول زراعی به هدر می روند ، اقدام به احداث استخر با پوشش پلاستیکی کرده (طول 100متر عرض 22متر . ارتفاع 10 متر ) که ظرفیت آن 22000 متر مکعب می>>>.......

ورود به سایت

نوشته شده توسط محمد حسین افتخاری دسته: آشنایی با روستا
نمایش از 23 خرداد 1391 بازدید: 6060
پرینت

روستاي ديزج خليل از روستا هاي دهستان گوني شرقي بخش مرکزي شهرستان شبستر است که در فاصله 2کيلومتري مرکز شهرستان در 38درجه و9دقيقه عرض شمالي و45درجه و43دقيقه طول شرقي در ارتفاع 1335 متري از سطح دريا قرار گرفته است .همانطور که مي دانيد منطقه آذربايجان بر روي پهنه ونوار زلزله که از غرب ايران مي گذرد قرار گرفته که روستاي ديزج خليل نيز از اين قاعده مستثني نخواهد بود. در زلزله ايران اين منطقه با خطر زلزله زياد قرار گرفته است . بر اساس بر رسيهاي ميداني در روستاي ديزج خليل ،در سمت شرق وجنوب شرقي روستا را فرا گرفته و به زمينهاي مزروعي به علت بارندگي شديد خساراتي  وارد آورده است .اين سيل حدود 50 سال قبل بوده و از آن تاريخ به بعد مردم حادثه اي را به ياد ندارند.

با توجه به اينکه روستاي  ديزج خليل در منطقه جلگه اي ودر کنار قسمت شمالي در ياچه اروميه قرار گرفته لذا داراي چشم اندازها و مزايايي که در جذب توريست موثر مي باشد . به طور کلي  گردشگران روستايي مي توان در 2بخش توريست طبيعي، تفريحي و توريست تاريخي  تفکيک کرد.

وجود باغها و مناظر طبيعي با ايجاد امکانات تفريحي در منطقه و اثاري همچو مسجد جامع  روستا ، مسجد حاج شرفلو ، امامزاده ها و حمام قديمي از پتانسيل هاي  جذب توريسم روستا مي باشد .

 

دیدگاه‌ها   

 
مسلم پناهي پور
0 #2 تقديرمسلم پناهي پور 1395-09-25 11:52
بسمه تعالي
با سلام
از زحمات شما سپاسگذاريم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 
 
rezaei
+1 #1 یه پیشنهادrezaei 1391-11-26 12:05
سلام.من سایت شما رو مطالعه کردم .بسیار جالب و افتخار آفرینه.یه پیشنهاد براتون داشتم برای معرفی بیشتر روستا تون از تبلیغات اس ام اسی ، ایمیلی استفاده کنید و همینطور برای معرفی بیشتر روستا تون و جذب گردشگر از تبلیغات گوگل استفاده کنید.موفق باشید.

KatibeADs.ir/google.htm
tell: 02144479254
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنج شنبه, 30 فروردين 1397

پروانه انتشار پایگاه خبری دیزج خلیل

شما اینجا هستید:   صفحه اصلیآشنایی با روستاموقعیت روستا
logo-samandehi